FAIL DNIA: event „Mąż przywódca. O władzy mężczyzny w domu’

Twórcy eventu nie wytrzymali dobrej zabawy, którą miała dzięki nim większa połowa polskiego internetu i szybko zablokowali komentowania.

maz2

Zaplanowane na sobotę 3 grudnia szkolenie „Mąż przywódca. O władzy mężczyzny w domu (męski warszat)” zostanie zapamiętane przez znacznie więcej osób niż te, które wybiorą się do Katedry św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika. Wszystko dzięki nadspodziewanie popularnemu eventowi na Facebooku.

Sam temat warsztatu jest wyjaśniony w sposób względnie sensowny. Teoretycznie miałby on uczyć jak „czerpać siłę z przebywania z rodziną”, ale też „co to znaczy dobre panowanie”. Szkoda tylko, że ilość poczynionych przy tym – niestety typowych dla około katolickich ruchów – błędnych założeń jest tak duża.

Organizatorzy zakładają np. że to akurat mężczyzna przynosi do domu wypłatę. Albo, że rodzina w ogóle potrzebuje „panowania”, a jeśli już, to PANowania oczywiście męskiego. Oczywiście nawet w najśmielszych momentach opisu eventu nie sugerują, że „dom” mogą stanowić dwie kobiety, dwóch mężczyzn albo jeszcze inne kombinacje. I między innymi za to, w pięknym stylu oberwało im się od niektórych użytkowników Facebooka.

Miałem przez chwilę nawet plan bronić twórców eventu i im współczuć (bo nie wszystkie komentarze miały sens, niektóre przesadzały itd.), ale później okazało się, że:

- w ogóle nie mają dystansu
- obrazili się
- wyłączyli dodawanie postów
- …i komentarzy
- a osobom pytającym o małżeństwa homo odpowiadali, żeby „pomocy szukali gdzie indziej”

Za to ostatnie życzę im bardzo nieudanych warsztatów, złych humorów przez cały tydzień i miesiąca pod pantoflem żony.

Internetowi dziękuję natomiast za kolejny sympatyczny dzień z Waszą kreatywnością!

Adrian Fulneczek
adrian.fulneczek@gmail.com

One comment on “FAIL DNIA: event „Mąż przywódca. O władzy mężczyzny w domu’
  1. Przytoczone komentarze są przeuroczo zabawne i inteligentne, jednak wydaje mi się, że niestety bardzo wiele osób w pełni popiera tok myślenia organizatorów wydarzenia ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS