Jak nienawidzą we Wrocławiu

Zrozumiałem dzisiaj coś ważnego. Nie chcę już mieszkać we Wrocławiu.

Polska
Najsmutniejsze, że powinienem to zrozumieć wcześniej. Dokładnie dwa dni wcześniej. Wystarczyło przeczytać do końca artykuł o kobiecie, którą jacyś głupcy atakują, bo usłyszeli w mediach wielokrotnie określenie, którego nie rozumieją. Ale nie.

Po dwóch akapitach wyłączyłem tamten tekst. Wyrzuciłem ze świadomości. To się nie dzieje.

Dwa dni później idę do sklepu nocnego. Stoi w nim pan w sukience. Staję za nim w kolejce, kończy akurat kupować dwa piwa, jest trochę ospały, nie mówi po polsku. Drzwi sklepu otwierają się jeszcze raz. Ty, stary, zobacz, tu jest ten pedał w sukience. Wchodzi dwójka. Ej ziomuś, ale jak ty możesz się kurwa ubrać w sukienkę? Jak masz na imię, Małgosia czy może Grażyna? I tak cię nie zrozumie. Co, nie mówi po polsku? Angielski? Chuj mnie to obchodzi. Cwel. Mordo, podaj tam dwa piwa od razu. Ty, weź powiedz mi jak ty się możesz jebać z facetami? Ja pierdole, jak… Excuse me, could you open one of my beers? Thank you very much, good night.

- Ej, ju! Inglisz?
- No. Sssscottish.

(Pan w Sukience wychodzi spokojnym, wolnym krokiem).

Moment jeszcze stałem w miejscu zastanawiając się czemu – rezygnując z angielskiego – na pożegnanie mówiący więcej dodał jeszcze „jadłeś mojego chuja” czy coś w tym kulinarnym guście. (Zakładam, że powstało już sporo naukowych prac o tym jak często te obelgi mają charakter uciszanych w sobie cielesnych pragnień, które się potępia?). Kiedy po tym odkryłem na jego bawełnianym dresie logo CROPP – poniżej obowiązkowej „nerki” -stwierdziłem, że pójdę na nocne zakupy gdzieś indziej.

W drodze do Gdzieś Indziej pomyślałem, że fajnie byłoby mieszkać gdzieś, gdzie… no właśnie, gdzie co? Gdzieś, gdzie mężczyźni mogą nosić sukienki?

Nie wiem. Po prostu Gdzieś Indziej.

Adrian Fulneczek
adrian.fulneczek@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS